Pidevalt valu vasakul pool alakõhus 11.10.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minu probleem on see, et pidevalt valutab vasakult poolt (munasarja kohalt) kõht. On olnud kaks rasedust, mõlemad katkestatud. Üks aastete eest, viimane eelmisel (2009)aastal. Viimane kord tekkis tüsistus (samamoodi algas vasakul pool kõhuvalu), mille järgselt olin haiglas. Öeldi et põletiku tekitajaks oli klamüdioos, mis varem välja ei tulnud. Sain ravi (5 päeva), kuid valu kordus paari päeva möödudes. Sain uuesti ravi günekoloogi poolt, siis juba 10 päevaks. Hilisemas kontrollis oli kõik korras. Kuid valu on kordunud uuesti. Olen käinud korduvalt kontrollis, UH-s kõik korras, on leitud küll mükoplasmoos ja trihhomonoos (millegipärast varem neid ei leitud). Kahe kuu eest sattusin jälle haiglasse, kuna oli tugev kõhuvalu. Tuli välja et kollaskeha lõhkes vms. Peale erinevaid ravisid on kõhuvalu kadunud, kuid nüüd on jälle tagasi. Ise kahtlustan jälle, et midagi paigast ära. Nimelt oleme üritanud elukaaslasega 6 kuud lapseootele jääda, kuid tulutult. Mainin veel ära, et partner on kindel ja iga kord oleme ravi saanud samaaegselt ning minu proovid peale iga ravi on korras olnud. Minu küsimus siit, kuna günekoloogi sõnul alati kõik korras, kuid ise ei tunne nii, siis kas peaksin paluma tal mingeid proove võtta/teha? Või pöörduma oma murega mujale? Väga murelikuks teeb juba see pidev arstide vahet jooksmine.

Ette tänades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!

Arvan, et Teie peaksite pöörduma uuesti günekoloogi poole ja paluma tal teha uuesti uuringud trihhomonoosile, mükoplasmoosile, klamüdioosile. Samal ajal peaks Teie partner minema androloogi või dermato-veneroloogi vastuvõtule, kes kontrolliks partnerit samade nakkuste suhtes. Kui Teil mõlemal ühtegi neist infektsioonidest enam ei esine ja mõlemad partnerid üksteisele 100% truud on, siis saab edasi tegeleda muude võimalike valude ja võimaliku viljatuse põhjustega.
6 kuud rasestumiskatseid ei ole veel nii pikk aeg, et see peaks Teid murelikuks tegema.

Edu soovides

Maie Väli