Tampooni kasutamine pärast op-i 13.09.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nädal tagasi oli mul lingu op. Kõik läks hästi, kuid unustasin arstilt küsida, et kas 2 nädalat pärast op-i võib päevade ajal kasutada tampoone või pole veel soovitav? Mure seetõttu, et WC töökohas asub kaugel ja pole võimalik tihti ära käia. Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere.Tampoonide kasutamine esimesed 4 nädalat pole soovitav. Ka vahekorras ei tohi olla 4 nädalat. Suurtest raskustest hoiduda esimesed 2 nädalat, edasi 2 nädalat olla ettevaatlikum. Peale kuut aega elage oma tavapärast elu. Kõike head soovides Ülle Kadastik