Emakakaelapolüüp (ABRASIOON) 27.08.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Günekoloogias käisin juunikuus ja mulle öeldi, et minul on midagi viga. Enne oli mul bakteriaalne vaginoos (pruunikas voolus). Arst uuris uuesti ja öeldi, et mul on kahtlus polüübile. Mind saadeti haiglasse 10. augustil operatsioonile. 10. augustil käisin haiglas ja polüübi eemaldati. Ma ei saanud rohkem arstidega rääkida. Ja ma tahaksin teada rohkem, mis on polüüp. Kas see ei ole ohtlik? Säästev režiim, 2 nädalat oli keelatud ujumine, saun, vann ja hügieenisidemete kasutamine. Ja lisaks suguelu ka. 2 nädalat on juba möödas. Helistasin haiglasse ja öeldi, et minu analüüsid on korras. Miks hügieenisidemeid ei tohi kasutada ? Kas praegu võib kasutada ? Vahekorras ka võib? Kas see ei teki uuesti? Ma sooviksin, et selgitaksite täpsemalt, mis on polüüp. Mida tohib teha või ei tohi teha? Veel üks küsimus, kas alkoholi võib juua? Ootan teie vastust!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
polüüp on healoomuline limaskesta kasvaja, mis on lähtunud kas emaka limaskestast (poüüp emakaäõõnes) või emakakaelast. Emakakaela polüüp on tavalisel günekoloogilisel läbivaatusel nähtav. Polüüp ei pruugi põhjustada ühtegi kaebust, mistõttu leitakse emakaõõne polüüp ultraheli uuringul sageli juhuslikult. Sõltuvalt polüübi suurusest ja asetsusest võib ta põhjustada erinevaid kaebusi, kõige sagedamini ebakorrapäraseid veritsusii. Üliharva võib polüüp olla halvaloomuline. " Vastus on korras" tähendabki seda, et tegemist on tavalise healoomulise polüübiga. Arvatakse, et polüübi tekkepõhjus on hormonaalne ja risk, et polüüp võib korduda, on olemas. Kuna polüübi eemaldamisest on möödas 2 nädalat, siis võite suguelu alustada, ka hügieenisidemete kasutamine on OK, alkoholi joomine pole ka keelatud.
Parimat,
Katrin Seemen