Beebipillide söömise ajal päevad? 26.08.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Augustikuu esimesel nädalal käisin naistearsti juures ja avastati 2cm suurune tsüst. Raviks määrati beebipillid Yarina. Olen neid ennegi kasutanud ja pole kunagi mingeid probleeme olnud.
Nüüd aga, kui olin beebipillidega poole peale jõudnud( u 10 tabletti võtnud), siis muutus voolus järsku pruunikaks. Alguses oli vähem (määris natuke), aga siis iga päevaga hakkas aina rohkem määrima ning nüüdseks tuleb täitsa verd...nagu päevad oleks. Pillide söömist ma ei lõpetanud. Muid kõrvalnähte (nt kõhuvalu vmt) pole. Praeguseks on see kestnud juba 11 päeva.

(Esimest korda hakkas määrima siis, kui olin tantsulaagris esimest päeva olnud. Trenn oli üsna intensiivne...ei tea, kas see võis kuidagi sellega seotud olla...)

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Olete 20-aastane. Mõtlete kindlasti vedelikku munasarjas, mis tsükli erinevatel päevadel võib esineda ka normjuhtudel.
Antibeebipillid Yarina on kõrge östrogeensisaldusega. Ma ei tea, miks te just neid pidite hakkama võtma?
Igasuguse veritsusega peavad olema välistatud sugulisel teel levivad haigused ja rasedus.
Soovitused:
-tehke rasedustest hommikuset uriinist,
-kui on olnud kaitsmata vahekord, siis peaks kontrollima analüüsid suguhaigustele urogenitaalne klamüdioos ja gonorröa,
-jätkake antibeebipillidega skeemi 21+7 järgi 2-3 kuud, kui määrib, tuleks pillid vahetada madalamadoosiliste vastu, n . Mercilon või Nuvaring, www.naistering.ee. Pillidega ei tohiks suitsetada ja tarvitada tuleb neid ühel ja samal kellaajal.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt