Hematoom lootemuna all 24.08.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 37aastane naine, sünnitanud 1998(keiser), 2002(ise sünnitus). Tänase seisuga olen taas rase, kuigi juba teistkordsel katsel´(esimene katkes 10. nädl). Hetkel on ka kusagil 10 nädalat. Probleem selline, et esimesel visiidil arstile määrati mulle Duphastoni tbl, kuna oli vähekest määrimist. Sõin karbi ära ja järgmisel visiidil arstile seda enam vajalikuks võtta ei peetud. Olin 2 päeva ilma olnud, kui järsku hakkas ootamatu verevool (ikka nii ohtralt, et potilt tõusta ei saanud). Kiiruga haiglasse ja seal selgus, et lootemuna all on hematoom, mis siis valla pääses. Lootega oli kõik korras. Paar tundi hiljem uus verevool ja siis saadeti mind juba haiglasse sisse ja pandi peale uuesti Duphastoni 1 tbl 2 korda päevas 40 tbl.
Küsimus seesugune, kas see hematoom on jätkuvalt ohtlik(see on olemas) või kaob see pikkamööda? Kui suur on tõenäosus, et rasedus taas katkeb ja kui kaua ma pean neid tbl sööma?
Olen selle nädala jooksul trehvanud kokku 4 arstiga, uskuge mind, igaühel on omamoodi jutt. Mitte, et ma neid ei usaldaks, vaid soov on saada veel kuidagi moodi seda tasakaalu, rahu ja kinnitust oma raseduse kohta.
Tervitades, K

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
hematoom e . verevalum emaka ja lootemuna vahel on tekkinud lootemuna osalisest irdumisest. Raseduse katkemise risk on olemas, kuid protsenti on raske öelda. Suure tõenäosusega hematoom resorbeerub , s.t. kaob iseeneset ja rasedus areneb normaalselt edasi. Väga oluline on säästev režiim, suguelu,füüsiline koormus (trennid, raskuste tõstmine jm) ja kuum saun on vastunäidustatud. Duphastoni soovitan võtta veel paari nädala jooksul.
Parimate soovidega,
K.Seemen