Sügelus ja imelikud moodustised nahal 12.07.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mõned päevad tagasi hakkasin tundma suguelunditel ja päraku ümbruses sügelust. nüüd avastasin päraku ümbrusest ka kolm imelikku nahavärvi moodustist, nagu nahanäsad vms. ühte olin tundnud ka varem, aga mingeid kaebusi ei põhjustanud.
muidu kasutan rasestumisvastased pille, partnereid on ja on olnud üks.
hetkel tarvitan ka antibiootikume seoses angiiniga (võibolla on seotud?)
millest võib säärane asi tingitud olla? kas peaksin pöörduma naistearsti poole? Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kuna tarvitate nii antibeebipille kui ka antibiootikume, siis on suure tõenäosusega tegemist tupeseene ägenemisega. Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist intiimpesuvaht Multi-Gyn FemiWash ja kasutage seda 2x päevas, pesemiseks kasutage jahedamat vett
-apteegi käsimüügist saate Klotrimasool kreemi, mida määrige vähemalt 2x päevas kuni kaebuste kadumiseni
-näsad võivad olla genitaalkondüloomid, kuid neid peaks nägema; saate juurde lugeda www.hpv.ee
-vaktsineerige end genitaalkondüloomide ja emaka kaela vähki põhjustavate (uute) viiruste vastu
Võite broneerida aja www.naistearst.ee kaudu. Vabad ajad on augustisse.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel puhkuselt Pärnust