Antibeebipillid ja kõhulahtisus 28.04.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp dr Seemen!
Tarvitan regulaarselt neli viimast aastat antibeebipille Harmonet. Pakendi infolehel on kirjas, et kõhulahtisuse puhul peaks kasutama mittehormonaalset lisakaitset. Kuna põdesin 3-päevast kõhuviirust (langes kokku pillide võtmise 8.-10.päevaga), millega kaasnes mõõdukas kõhulahtisus, tekkis ühtlasi küsimus, kas tablettide toime võiks olla langenud ja kui kui kaua sel juhul oleks mõistlik lisakaitset kasutada?

Tänan!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
mitu päeva kestav kõhulahtisuse korral on siiski võimalus, et pillide toime väheneb. Soovitan kõhulahtisusele järgneva 1 nädala jooksul kasutada lisakaitset (kondoomi).
Parimate soovidega,
Katrin Seemen