Veresegune eritis raseduse ajal 12.04.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on mure! Räägin oma loo algusest.Viimast korda hakkas mul menstruatsioon 17.veebruari. Pärast seda, kui päevad ära jäid, tegin rasedustesti kolm korda ja oli positiivne. Käisin Tartus arstil ja ta ütles, et siis olengi rase. Kurtsin, et alakõht valutab, nagu hakkaks päevad, ning ta vastas, et see on normaalne, kuna emakas harjub rasedusega.
Seejärel hakkas mul nüüd neljapäeval, 08.aprillil, määrima (tumepruunikalt) ja vaatasin, et midagi lahti. Sain järgmiseks päevaks aja ühe teise naistearsti juurde, kuna oma arsti juurde polnud võimalik. Ta tegi mulle kohe ultraheli ning see näitas ainult 5 nädalat rasedust. Arst kirjutas mulle rohud (duphaston), kuid õhtul koju minnes käisin wc-s ja tuli veresegust eritist. Läksin kohe erakorralisse, kus tehti samuti uuesti ultraheli. Arst kirjutas ultraheli kohta, et rasedus nähtav, lootemuna, rebukott, loode ei visualiseeru.(Douglases vaba vedelikku ei ole) tehti samuti süst, mis vähendab vere eritist, kuid olen söönud nüüd neid rohte ja ikka määrib tumepruunilt ja vahel ka lima-vere segu tuleb. Mis ma peaksin tegema? Kas te oskaksite mind aidata? Mis mul võib viga olla?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Viimase menstruatsiooni järgi arvestades peaks olema raseduse suurus 8 nädalat ja loode peaks visualiseeruma.Mulle tundub,et see rasedus on peetunud ja duphastoonravi on efektitu.Soovitan Teil homme minna naistearstile ja paluda määrata HCG.Kui määrimine kestab,siis võiks kolme päeva möödudes see analüüs korrata.Normaalse raseduse korral tõuseb HCG iga päevaga.Katkenud raseduse korral langeb HCG väga kiiresti.Edu soovides,Maie Väli