Ummistunud poorid emakakaelal 01.04.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tava gün. kontroll, tulemus emakakaelal ummistunud poorid - mida see tähendab? Kas on muretsemiseks põhjust?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
muretsemiseks pole mingit põhjust. Emakakaelal nähtavad väikesed valkjad oovulad (Ovula Nabothi) kujutavad endast näärmete ummistusi, mis ei vaja mingit ravi. Samuti pole vaja ovula Nabothi`de esinemise korral emakakaela sagedamini jälgida.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen