Veritsus raseduse ajal 05.03.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, selline mure, et algas mul veritsus tupest 21. veebruaril vastu 23. Ise olen hetkel 18. nädalat rase. Läksin kohe Pärnu haiglasse ja jäeti mind sinna sisse. Testid ja proovid olid korras ja nad ei osanud ise ka öelda, millest see tuli. Kirjutasid siis mind 25. välja, kuna siis ainult määris sellist pruunikat punast. Öeldi et see vana veri emaka kaela küljest. Nüüd selline mure, et see pole ikka lõppenud. Enda arst ütles, et see pole midagi, aga et kui roosat verd tuleb, siis alles haiglasse sisse minna. Millest see võib siis olla ja mis ma tegema pean?
Olen igale poole arstide juurde aegu pannud, aga need alles kuu aja pärast.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Loodan,et Teid vaadati ka ultraheliga ja mingit patoloogiat ei leitud.Mõnikord võib platseta serv olla emakakaela sisesuudme vahetus läheduses,aga kuna Teie rasedus on alles 18 nädala suurune,siis raseduse suurenedes platsenta "tõuseb"kõrgemale ja olukord peaks lahenema.Veritsust võib anada veel günekoloogiline patoloogia,näiteks emakakaelal asuv erosioon või polüüp,aga ka tupe ja vulva veenilaiendid.Soovitan Teil rohkem lamada ja mitte väga tihti kontrollida tupest tulevat voolust.Edu soovides,Maie Väli