Suure esikunäärme ummistus 20.02.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul tekib valu seksuaalse erutuse ajal ühel häbememokal kuni pärakulihaseni välja. Avastasin tüki sellel häbememokal ja uurisin netist, et see võib olla suure esikunäärme ummistus.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Barholini näärme tsüst võib iseenesest taanduda. Sageli vajab see siiski operatiivset ravi. Operatsiooni järgselt võib B.nääre uuesti sulguda ja põhjustada valu. Soovitan pöörduda naistearsti poole. Kuna probleem on tagasi ja põhjustab valu, peab kaaluma uuesti kirurgilist ravi.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen