Päevade edasilükkamine. 13.02.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minul on selline mure, et mul oleks tingimata vaja edasi lükata esmaspäeval algavaid päevi. Hetkel ma hormoontablette ei võta, lõpetasin ca. pool aastat tagasi. Pillid sobisid mulle hästi, aga kuna enam püsisuhet ei olnud, siis lõpetasin. Pillideks siis Logest. Tarvitasin neid juba enne umbes 4 aastat, vahepeal oli aastane paus, kui olin rase ja imetasin. Mul on neid paar karpi järgi, säilivusaeg on ka kehtiv alles. Et siis ongi küsimus selline, et kas võin hakata neid päevade edasilükkamise eesmärgil nt. täna võtma hakata, või olen juba hiljaks jäänud? Tsükkel on muidu 30 päeva, täna on 27. päev. Või on veel mingeid võimalusi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Sain teie küsimuse 16.02.2010 mõni tund tagasi. Palume vabandust tehniliste probleemide pärast. Teil on õigus:"...või olen juba hiljaks jäänud?". Menstruatsiooni postponeerimise eesmärgil oleksite pidanud antibeebipille hiljemalt alustama viimase menstruatsiioni 1. päevast. Nüüd ei ole võimalik enam saavutada 100% soovimatu raseduse vastast kaitset ega hoiduda soovimatutest kõrvalnähtudest. Soovitan teil alustada olemasolevaid antibeebipille peagi algava menstruatsiooni 1. päeval. Skeem on ikka 21+7. Kalendrisse märkige 7-tabletivaba päeva. Ka kõik muud võimalused on hormonaalsed koos soovimatute kõrvaltoimetega. G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt