E.coli bakter ja põievalu 14.01.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minu probleemiks on juba üle aasta väldanud kõrvetav põievalu ning ebamugavustunne. Viimase analüüsi käigus öeldi, et põies ja tupes on E.Coli bakter, mille arvan olevat tõenäoliselt saanud anaalseksi tõttu. Seniajani, kui olen läinud perearsti juurde oma valu kaebusega, on tehtud uriinianalüüs ja öeldud et "jah, sul on põletik" ning kirjutatud mingisugused antibiootikumid, mis on valu küll mõneks ajaks ära
võtnud, kui peatselt (tavaliselt peale seksuaalvahekorda) on valu tagasi tulnud. Viimane kord tegi naistearst põhjalikuma
uriinianalüüsi ning väitis, et bakter on erinevatele ravimivõimalustele resistentne ning pani mu valgu-süsivesiniku dieedi
peale, mis peaks bakteri tapma. Seda olen ma teinud nüüd peaaegu 2 kuud ning valu on tagasi.
Kuidas ma saaksin oma probleemist lahti, kas tõesti ei ole bakteri lõplikuks tapmiseks rohtu? Miks senised antib-d
on valu ära võtnud, kuid see on tagasi tulnud? Mis seda põhjustab? Loodan, et saate mind aidata.
M.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
E.coli on kõige sagedasem põiepõletiku tekitaja, kuid üheaegselt võib esineda mitu erinevat põletikutekitajat. Soovitan teha analüüsid ka ureaplasmale (ureaplasma urealyticum PCR) ja mükoplasmale (mycoplasma genitalium PCR), mis võivad samuti olla põievaevuste põhjustajaks. Kuna probleem pole vaatamata ravile lahenenud, soovitan antibiootikumidega ravi kindlasti teha üheaegselt koos partneriga (ehkki partneril kaebused puuduvad). Ravi ajal võib vahekorras olla ainult kondoomiga.