Tupekuulid Flagyl 500mg ja rasedus 09.11.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

6. rasedusnädalal tehti tupeanalüüsid. Tuli välja, et on põletikutekitajaid. Uuel arstivisiidil 10. rasedusnädalal kirjutas arst välja tupekuulid Flagyl 500mg. Hakkasin kohe kasutama, sest arst pole kasutamise kohta midagi ütelnud. Pakendi infolehel on aga kirjas, et raseduse ajal kasutamine keelatud. Kasutasin ära kaks tükki (kahel ööl), kuid siis otsustasin, et see võib lapsele ohtlik olla. Lükkasin arstivisiiti, kus pidi tehtama uus analüüs, 2 nädalat edasi. Nüüd on 13.rasedusnädala lõpp ja plaanin hakata neid uuesti kasutama, sest pooleteise nädala pärast on uus arstivisiit ja siis tehakse uus analüüs. Kas selle ravimi kasutamine on lapsele ohtlik? Võib-olla kaob see väike põletik ise ära? Kas see võis kuidagi lapsele ohtlikuks osutuda, et ravimit nii vara (küll ainult kaks tükki), juba 10. rasedusnädalal kasutasin? Mida tegema pean? Kas võin nüüd (13. rasedusnädalal) ravi teha/jätkata?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Flagyl on registreerimata ravim ja tal puudub seetõttu ka soodustusprotsent.
Toimeaine metronidasool ei ole soovitav raseduse 1. trimestril, eriti suukaudsel
tarvitamisel.
Lokaalne kasutamine ei ole suure tõenäosusega lootele ohtlik, kuid on võimalik
kasutada teisi ravimeid juhul, kui tegemist ei olnud trihhomoniaasiga.
Milline analüüs tehakse uuesti ja miks?
Rasedatel on ka füsioloogiliselt voolust rohkem.
Kui aga voolus põhjustab teile kaebusi, siis on apteegi käsimüügis saadaval:
Multi-Gyn FemiWash, Actigel, Klotrimasool kreem määrimiseks tupe esikule, tupe
kuulikesed Ecocillin.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Kaplinnast