Munasarja endometrioos III faas. 16.10.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Spasibo za otvet.
Mne 26 let, beremennosti ne bilo, abortov ne bilo, venericheskih zabolevanii ne bilo.
Vi napisali, chto:
1. Kui teile määrati 6-kuuline ravi, siis ravi ajal ei ole võimalik rasestuda. Peale ravi oodake menstruatsioonide taastumist ja siis võib proovida.
2. Eestis on saadaval 2 erinevat ravimit: üks on süstitav iga 28 päeva järel ja teine on tablettravi. Süstitav ravi on enam kasutatav ja reeglina mugavam patsiendile.
V svjazi s etim, hochu utochnit:
1.Esli kurs lechenija eshjo ne nachat, Imejet li smisl pitatsja zaberemenet v techenije blizhaishih paru mesjacev vmesto prinjatija lekarstv?
Posovetuite, kak luche postupit: snachala probivat beremenet? ili snachala proiti kurs lechenija i zatem probivat beremenet?
2. Esli laparoskopija pokazala, chto fizicheskih pripjatstvi k ovuljacii net, ona ne nastupala i jejo ne bilo, hotja trubi prohodimi i levii jaichnik polnostju v norme, to po kakoi prichine ovuljacija ne nastupala? pitalis zachat rebjonka 3 goda.
3. kak mozhet povlijajat beremennost na endometrioz? prohodit li endometrioz s nastuplenijem beremennosti?
4. Esli budet naznachen kurs lekarstv vvide ukolov, to napishite nazvanije samih effektivnih preparatov, kotorije ispolzujut v Estonii.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Otsustage, kas soovite ravi või soovite veel ilma ravita "proovida rasestuda". Mõlemit korraga ei ole võimalik.
1. Rasestumine ei ole suure tõenäosusega võimalik. Ravi raseduse ajal ei ole lubatud. Ravi ajal rasestumine ei ole võimalik.
2. Diagnostilise laparoskoopia ajal ei ole võimalik määrata organite funktsiooni.
On võimalik vaid anatoomiline hinnang.
3. Endometrioos on üks viljatuse põhjustest.
Loomulik rasestumine õnnestub väga harva, reeglina peale ravi.
4. Iga raviarst teab, milline on hetkel parim ravi.
Kui soovite teisest nõustamist, siis on vajalikud gün analüüside koopiad 2008-2009 ja Plaanilise Diagnostilise Laparoskoopia OP protokolli koopia ning pat. histol.vastuse koopia.
Soovitan usaldada oma raviarsti, kellel on kõik andmed teie kohta olemas.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
Palun vabandust hilisema vastuse pärast. Sain küsimuse täna kell 9.09.
Portaali haldaja teab põhjust.