Suuseks ja suguhaigused 13.10.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Tegin meesterahvale suuseksi ilma kondoomita. Lõpuni ei teinud. Seksi ajal kasutasime kondoomi. Tean, et on äärmiselt rumal teha ka suuseksi ilma kondoomita ja olen nüüd väga mures, et kui suure tõenäosega ja mis haigusi ma võisin saada? Lugesin, et suuseksi teel saadavad haigused (naine teeb mehele) asetsevad sel juhul suus. Kuidas ja kus saaksin testida, et kas sain mõne haiguse?
Kui kiiresti pärast suuseksi ma seda teha saaksin?

Naine (23)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui olete mures, siis soovitan pöörduda tasulisele suguhaiguste arstile-veneroloogile umbes 10 päeva kuni 2 nädalat peale vahekorda.
Tartus soovitan dr. Airi Põder eravastuvõtte, Tallinnas Erahaigla Fertilitas osakonda Mustamäel, www.fertilitas.ee.
Limaskestadel võivad levida nii klamüüdia kui ka gonorröa, ka genitaalherpes jm.
Kahtlusel süüfilisele ja HIV positiivsusele tuleks anda veenivere analüüüsid ~1,5 kuud peale kahtlast vahekorda AIDS`i ennetuskeskustes tasuta, www.hiv.ee
Jälgima peaks haavandeid, lõhesid, kattu, halba lehka jm.
G.LItter, www.naistearst.ee, Piritalt
Soovitan raamatut "Naistearsti nõuanded".