võimalik põletik... 01.06.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere hea et on olemas selline koht kus saab vajadusel nõu küsida sest naistearstide järjekorrad tavaliselt väga pikad .tänud teile
nüüd siis küsimus.Lugu oli nimelt selles, et kuna me partneriga näeme suht harva on seks tavalisest intensiivsem.Umbes kolm nädalat tagasi olime ka anaalses vahekorras ja järgmisel päeval tekkisid mul põiepõletiku sümptomid ....umbes nädala ravisin apteegist saadud tablettidega urosept .Siiski pidin külastama ka arsti ja ta kirjutas mulle välja tabletid sellised kollased.nime kahjuks ei mäleta
ravi neljandal päeval olime partneriga vahekorras ja nüüd nädal peale vahekorda kaebab ta valu munandites muid sümtomeid pole .Kas on võimalik et ta sai minult mingi põletiku ravi ajal.Suguhaigusi ei tohiks esineda sest teisi partnereid kõrval pole.....minul oli tablettide võtmise ajal veidi suurenenud voolus kuid ei põhjustanud ei sügelust ega ka muid sümtomeid kui ravi läbi sai,kadus ka voolus....temal aga siiani nüüd siis kuskil nädalajagu munandites valu .Lähen ka kindlasti arsti juurde aga aeg alles nädala pärast ei tahaks ennast haigeks muretseda .....millega võib tegu olla temal?, minul enam pole põiepõletiku sümtopmeid.....mingi voolus nagu tavaliselt on mul ikka kuna proovid ei näita et midagi valesti pole siis polevat vaja ka ravida kuna ei tekita mingeid vaevusi....tänan vastuse eest....

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tänan tunnustuse eest! Kuid, preagusel majdussurutise ajal on üksikuid vabu aegu. Töö ajal ei käida enam eriti sageli. Vaadake www.naistearst.ee-vastuvõtt-online registreerimine. Nõu saab ka noorte kabinettidest www.amor.ee kuni vanuseni 25. Toimetuleku abiks on raamat "Naistearsti nõuanded".
Teil on õigus, anaalseksi järgselt esineb naistel rohkelt kaebusi; eriti siis, kui ei kasuta spetsiaalseid anaalseksiks välja töötatud kondoome. Peale anaalseksi ei tohiks astuda vaginaalsesse vahekorda. Reeglina ägenevad naistel urineerimiskaebused anatoomia tõttu. Suure tõenäosusega saite raviks Nitrofurantoiini tablette.
Apteegi käsimüügis on: Multi-Gyn intiimpesugeel naistele, Acti-Gel põletikusümpomitele, Figaro intiimpesugeel meestele, libestusained, seenevastane ja kipituse vastane Klotrimasoolkreem, tupekuulikesed Ecocillin jm.
Kuna partneril on kaebused, siis peaks ta pöörduma suguhaiguste arstile-veneroloogile või meestearstile uuringuteks www.meeste.kliinik.ee.
Saate veel rohkelt tarvitada vedelikku, eriti põiteed apteegist.
G.Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893