äkiline valu alakõhus 04.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 37-aastane naine, terve, pole põdenud günekoloogilisi haigusi ega kasuta ravimeid

(ka mitte hormonaalseid pille). Tsükkel korrapärane, probleemideta. Hommikuse töölemineku ajal

tekkis ootamatult (mõne minuti jooksul) terav valu alakõhus, mis olemuselt meenutas

menstruatsioonivalusid (olles seotud emaka piirkonnaga ja meenutades emaka kokkutõmbeid ),

aga oli tunduvalt tugevam. Valuga kaasnes külm higi, ääretu nõrkus ja pahaolu,

peaaegu minestamine (kaotasin peaaegu teadvuse). Seisund kestis umbes 15-20 minutit,

siis jäi valu järele ja nõrkus vähenes. Verejooksu polnud. Millele võivad viidata

need sümptomid? Sellist minestamisseisundit pole mul kunagi olnud (ma ei minesta kunagi)

ja seetõttu ei oska ise seda ka millegagi seostada (rasedus on välistatud, spiraali ka ei kasuta,

mingeid põletikule viitavaid sümptomeid ka pole olnud), enne seda tundsin end tervena.

Tervitades ja ette tänades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kirjelduse järgi võiks oletada munasarja tsüsti pöördumist (juhul,kui tsüst on jalal).Igal juhul soovitan Teil pöörduda günekoloogi vastuvõtule,kes Teid läbi vaatab ja vajadusel teeb ka ultraheliuuringu.