müoomi sünd ja rasedus. 24.04.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28.a . Mul on alati olnud vererohked päevad, seega on tekkinud aneemia, mida näitas vereanalüüs.Jõin rauatablette(retafer, perearsti soovitusel). 4-aastat on olnud mul spiraal, oktoobris eemaldasin selle. Mul tekkis verejooks, klompidega, 15-päeval läksin haiglasse ja seal avastati müoom , mulle tehti emaka puhastust, ja siin pidin minema Tartusee operatsioonile (laparoskoopia). Operatsioon oli määratud veebruari kuusse, kuid jaanuaris tekkis müüomi sünd (olid enne seda kohutavad kõhuvalud ja verejooks, siis tundsin et mingi muna hakkab välja tulema, läksin haiglasse ja mul tehti operatsioon ära)Peale seda tundsin ennast väga hästi, veri oli norm, ja ei olnud enam väsimust. arst ütles et kuna müoom sündis ise, et siis pole probleeme kui rasedaks jään. Nii siis jäin ma rasedaks( peale operatsiooni olid ära mul 2 menstr. tsüklid). Kuid tundsin kõhus imelikke valusid ja natuke ka veritses. neli päeva tagasi hakkas mul verejooks suurte klompidega, läksin haiglasse ja seal öeldi et rasedus katkes( rasedus oli 7-8 nädalat). Emaka puhastus mulle ei tehtud, kuna polnud vajadust.Arst ütles, et tuleks 2-nädala pärast tagasi ja siis vaatab. Küsimus on selles, mis võis põhjustada müoomi sündi ja raseduse katkemist, kas ma ei saagi lapsi?Kas saab kuskil need põhjused kindlaks teha ja ravida ennast, Tahan väga last saada!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tegemist on emaka müoomiga. Emaka müoom on healoomuline emaka lihaskoe kasvajaline-sõlmeline tihenemine, mis sõtub munasarjade tööst. Selliste munasarjadega olete sündinud.
Üks emaka sisemistest sõlmedest nn. sündis ise, väljus ise emaka õõnest.
Raseduse iseenesliku katkemise üks põhjustest ongi emaka müoom, mis on healoomuline hormonaalne kasvaja.
Soovitused:
-hoiduge rasedusest vähemalt 3 m tsükli, laske mööda 3 normaalset m tsüklit
-kontrollige oma perearstil hemoglobiini väärtust
-nõustuge plaanilise diagnostilise hüsteroskoopiaga, vajadusel ka laparoskoopiaga; siis on võimalik eemaldada mõned sõlmed, mis takistavad rasestumist
-sööge rauda sisladavaid toiduaineid, eelkõige liha
-ei ole soovitav solaarium, toidulisandite travitamine, elektritavi-, mudaravi m.
-vaskspiraal on teile vastunäidustatud
-hoidke kehakaal normis
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Rakverest
http://www.apollo.ee/product.php/0761893