menstruatsioon peale pille 19.04.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen neiu 24.a. ja mure j2rgmine, et tegin pillide tarvitamses pausi, esimene menstruatsioon algas umbes kuu peale pillide l6petamist ja oli v2ga v2ike, paar p2eva vaid ja v2ga v2hese eritusega ja peale seda ei hakanud p2evad nyydseks juba ligi 6 kuud pole p2evi olnud, oluliselt ma ei ole muretsenud kuna umbes 5a tagasi oli sama probleem ja ja peale 6 kuulist pausi hakkasid p2evd j2lle ilusti k2ima, siis m2letan et arst v2itis et see tavaline n2htus p2rast pillide pikemat tarvitamist, aga nyyd oleks soov j2lle pille hakta tarvitama, kas siis v6in alustada suvalislet p2eval, kaua peaks siis lisakaitsevahendit algul tarvitama? Raseduse v6imaluse v2listaks kuna pole vahekorras olnud ja muid kaebusi pole ka selle viimase 6 kuu jooksul esinenud.
Enne pausi v6tsin Yasminelle tablette ja seda umbes 3 a ilma pausita.
Arsti kylastamine v2heke keeruline kuna viibin Eestist eemal.
Ette t2nades ja vastust ootama j22des,
Neiu24.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Igaks juhuks tehke siiski rasedustest ja kui see on negatiivne,võite alustada pillide tarvitamist suvalisest päevast,näiteks 1.maist.09 Edu soovides,Maie Väli