Verejooks päevade välisel perioodil 02.04.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Minu mure seisneb selles, et olen juba pikaaegne antibeebipillide tarvitaja (Lindynette20). Siiamaani on menstruatsioon käinud väga korrapäraselt. Nüüd aga tekkis verejooks, olgugi, et päevad lõppesid juba umbes nädal tagasi ja olen juba nüüd kuuendat päeva võtnud uuest tabletilehest tablette. Tabletimarki pole juba ammu vahetanud, nii et seega ei saaks vist see olla seotud kõrvalnähtudega (neid pole mul kunagi varem esinenud). Millest see võib olla tingitud? Kas see võib ka rasedust tähendada? Omast arust olen tablette korralikult võtnud, nii nagu ette nähtud.

Tänud

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt on Lindynette 20 Teie jaoks juba madala hormoonisisaldusega pill ja mina soovitaksin preparaadi vahetada Lindynette 30 vastu.Siis peaksid kaduma ka vahevereeritused.Rääkige sellest oma günekoloogiga.Edu soovides,Maie Väli