väikesed häbememokad 26.03.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Mul on selline mure.Ma olen igalt poolt internetist nüüd uurinud väikeste häbememokkade suurenemisest, Mu väikesed häbememokad ulatuvad liiga palju välja ja tekitavad ebamugavust, mis on 1,5- 2 cm pikemad ( mõlemad tiivad ) kui suured häbememokad. Häirib mind pikka aega,vahel hõõrdub vastu aluspükse, segab normaalset suguelu. Olen 21.a, 165, 58 kg. Ei ole sünnitanud. Kas on neid võimalik kirurgiliselt lühendada? Kas teie ( naistsoost ) opeerite?

Aitäh!

Mari

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Mari! Väikeste häbememokkade suurust on võimalik kirurgiliselt korrigeerida.Mina soovitaks Teil pöörduda Tartu Naistekliiniku günekoloogia osakonna juhataja dr.Ülle Kadastiku poole.Kui soovite kiiremat konsultatsiooni,siis võtab dr Kadastik vastu ka Elite kliinikus ,Sangla tn 63,telefon 7409930.Kindlasti saate oma murele lahenduse.Edu soovides,Maie Väli