hiv 23.03.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor! Juhtus nii ,et olin kaitsmata vahekorras,mida väga kahetsen ja rahu ei saa.Tegin suguhaiguste analüüsid ja ka hiv testid,esimene hiv test sai tehtud 45 päeva peale vahekorda ja teine test 13,5 nädalat( 95 päeva),testid olid negatiivsed.Kas võin kindel olla,et pole nakatunud või peab veel ühe testi tegema.Naine 45,tänan Teid vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Bakteriaalsetele suguhaigustele gonorröa ja urogenitaalne klamüdioos on soovitav võtta analüüsid ~1 nädal peale kaitsmata vahekorda või hiljem.
Süüfilisele on soovitav kontrollida ~1 kuu ja ~3 kuu järgi peale kaitsmata vahekorda.
HIV positiivsusele ~1,5 kuud ja ~3 kuud peale kahtlast vahekorda.
Süüfilisele ja HIV positiivsusele soovitame kontrollida tasuta AIDSi ennetuskeskustes www.hiv.ee.
Kui testid on tehtud litsentseeritud raviasutuses ja laboris, siis on nad kindlad.
Ärge asjatult muretsege. Unustage probleem ja õppige oma murest.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893