Käisin arsti juures. 22.03.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr. Ülle Kadastik
Olen 29 a. naine ja käisin günekoloogi vastuvõtul tavakontrollis. Kontrollimise ajal arst ütles, et emaka peal võib olla mingi seen. Peale kontrolli samal päeval hakkas mul tupest tulema pruuni lima aga alguses natukene ja nüüd on see kestnud juba üle nädala ja see lima eritus on läinud suuremaks. Kas võib olla, et arst kahjustas mingit elundit või on see mingi haigus mis lõi välja?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui arst ütles, et on tupevoolus, siis ilmselt sellest ka see eritis. Vaginaalsle vaatlusel ei ole võimalik küll midagi kahjustada. Analüüsi võtmisel emakaelast PAP (harjaga ) võib põhjustada mingil määral pruunikat voolust mõned päevad, mis on mööduv. Dr kadastik