Valuline tsükkel ja kilpnäärmest 02.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Juhtusin lugema seda kodulehekülge ja minul on juba pikemat aega üks mure või õigemini kaks. Esiteks vaevab mind mõte, et elan väga valuliselt üle menstruatsioonitsüklit, mis on läinud viimasel ajal aina hullemaks, kuigi oli seda juba esimesel korral ja nimelt on mul väga-väga tugevad seljavalud ja valud lööb ka munasarjadesse, valud on nii tugevad, et nuta-naera, kiirabigi on kord käinud ja võtan tavliselt sel päeval viis tabletti-ibuprofeni peamiselt ja tean, et nii palju ei ole hea, kuid valud on nii tugevad. Valud on esimesed kaks päeva ja siis ei tunne enam midagi.Olen naisterstil käinud ja rääkinud, kuid tema soovitaski võtta ibuprofeni ja kasutada antibeebipille, aga miski ei leevenda, kas see on normaale, kas see võib põhjustada probleeme laste saamisel, kardan väga, et on tegelikult midagi valesti. Kuid tsükkel on kõikuv, kuid pole kordagi vahele jäänud.

Teine mure on seotud kilpnäärmega, mul on kaela ümber kole rant ja pitsitab, pean kogui aeg neelatama, nagu oleks mingi tomp kurgus, minu emal on kilpnääre, välispidine, tema saab igal aastal ravi ja täditütar käis suisa operatsioonil, ja temal polnud kaelal midagi aru saada, kuigi oli ka välispidine. Käisin keskkooli ajal arstil, võeti kaelalt proov, kuid midagi ei täheldatud peale suurenemise ja mingid vetikatest tabletid. Olen 23.aastane ja keskkooliajal ja ülikoolis võtsin pea 10 kilo juurde, kuigi varasemalt olin nagu kondikubu. samuti on minu näonahk kuiv, kestendab ja vistrikke lööb nagu hiline puberteet, küüned on sellised katkevad ja koledad. Kõige suurem probleem on praegu kehakaal, mul on tohutu söögiisu ja kuigi kõht ei ole tühi, siis aina sööks, niikaua kui on paha ja siis ajan näpud kurku ja oksendan välja ja viie minuti pärast lähen söön jälle...ja nii kogu aeg, kui olen üksi kodus. Suvel kaalusin 63, praegu üle 70. Käisin sondi neelamas, ja seal oli üks meesarst, kes viitas, et, mis sondi, tallle on vaja määrata need ja need asjad ja uuringud ja ma sain aru, et jutt oli kilpnäärmest. Tahaksin väga minna hea arsti juurde, sest ise ma arst ei ole, kuid mõistan selle tõsidust, koolis olen käinud. Mida teha, kas kehakaal, meeleolud, näonahk on ju seotud sellega, kas kilpnäärme tegevus on normaalne, olen väga õnnetu. Ja perearst on ...arst, kelle poole ei taha pöörduda, ükskord proovisin ja sain peatäie sõimata.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui Te ei ela Tartust väga kaugel,võite tulla minu vastuvõtule kas Maarjamõisa Polikliinikusse või Tähe Erakliinikusse. Telefoni numbrid:07 319267 (polikliinikus) ja 07348145 (erakliinik).