Hormoonid peale sünnitust 13.02.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Nahaarst diagnoosis mul urtikaaria ja arvas, et seoses raseduse, sünnituse ja imetamisega on hormonaalne tasakaal paigast ära.Olen 32.aastane ja mul on kaks last: kolmeaastane ja neljakuune. Esimest korda lõi urtikaaria välja peale kahekümneselt põetud tuulerõugeid ja teist korda teise lapse imetamise ajal.( Esimest last ma ei imetanud.). Nahale tekib tugev sügelev lööve ja selle põhjust ei suudeta leida. Lisaks on ka päevad ära jäänud. Kaks kuud peale sünnitust olid päevad ja nüüd on päevad juba üle poole kuu hilinenud.(Rasedus on täielikult välistatud.) Kas on võimalik mingite testidega välja selgitada, kas hormoonidega on kõik korras ja kas seda saab ka ravida? Kus Tartus selliseid teste teha saaks? Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tartus saab allergiateste teha Maarjamõisa Polikliinikus allergoloogi juures ( dr.Luule Kits )Registreeruge ennast järjekorda tel.7319100 Horm oonteste saab teha aga iga suvalise günekoloogi juures.Edu soovides,Maie Väli