Tsükli teine pool ja palavik 11.02.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 31 aastane naine ja 2 lapse ema. Viimased pool aastat tõuseb mul menstruatsioontsükli keskel ehk siis ovulatsiooni ajal palavik ca 37-37,2 kraadi (kaenla alt mõõdetuna) ja püsib kuni menstruatsiooni alguseni ehk siis ca 2 nädalat. Tean, et see on täiesti loomulik nähtus ning tingitud progesterooni (vabandust võin nimetusega eksida) taseme tõusust. Taoline väike palavik on mulle aga väga raske taluda, on paha ja uimane olla nagu oleks haige. Raske on tööd teha sellise palavikuga. Samas kuna see kestab iga kuu 2 nädalat, siis ei saa ju haiguslehte võtta, et koju jääda. Organismi üldseisund on muidu korras. Perearsti juures on analüüsid tehtud, kaasaarvatud hormonaalsed näitajad ning kõik on suurepärane. Samuti pole mul kunagi olnud mingeid menstruatsioontsükli häireid või günekoloogilisi probleeme. Minu küsimus on, et kas on võimalik taolist hormonaalset kõikumist kuidagi mõjutada, et see temperatuur nõnda ei tõuseks? Kas mingitest rasestumisvastastest pillidest oleks abi? Kui siis millist tüüpi? Või peaksin minema kuskile eriarsti juurde? Olen konsulteerinud günekoloogi ja perearstiga, kuid keegi ei oska midagi kosta peale selle, et see on normaalne. Eks ta ongi normaalne, kuid ma ei jõua 37 palavikuga pool ajast olla ning äkki saab seda kuidagi muuta.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tõepoolest sobiks siin kombineeritud rasestumisvastaste tablettide tarvitamine.Kõige uuemad ja kõige vähem kõrvaltoimeid annavad Jeanine,Yarina ja YAZ.Paluge oma günekoloogil mõnda neist välja kirjutada.Edu soovides,Maie Väli