kuidas edasi? 02.02.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere austatud doktor! sain mõned päevad tagasi teada analüüsi vastused et põen herpest,analüüs võeti otse koldest. Samal päeval kui analüüs võeti kirjutas arst mulle ka Waltrex tabletid kohe välja (10 päevaks ),nüüdseks olen 5 päeva jõudnud tablette võtta,aga tunnen et tervis oleks nagu halvemaks läinud,lihasvalud on reites,puusades roietes,kurk on valus ,peavalud,silmad valutavad.Nahal mingeid katkisi kohti küll enam pole,vähemalt praegu.sain analüüsivastuse telefonis teada ja sellepärast ei saanud arstilt küsida,et mis nüüd edaspidises elus keelatud ja lubatud,et mida saaksin ise teha ,et võimalikult kaugele lükata järgmist väljalöömist,või kust saaksin infot selle kõige kohta.Kas need valud lihastesse jäävadki või kaovad ära?Kas 10 päeva tablette on piisav? Olen naine 44 suur tänu Teile teie tubli töö eest,aitäh.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Tegemist on koldeleiuga ja koldeaanalüüsiga kinnitatud genitaalherpesega -GH.
Õige kaasaegne ravi esmase ägenemise korral uue ravijuhendi järgi on Tbl. Valtrex 2 tbl. 2 korda ööpäevas 10 päeva jooksul.
Kaebused on tüüpilised HSV (herpes simplex virus) infektsioonile.
10 päevase ravi järel kaebused enamasti mööduvad. Kui ei möödu, siis tuleks pöörduda veneroloogile.
Samuti võib praegusel viirusinfektsioonde kõrgperioodil olla tegemist ka muude lisanduvate viirusinfektsioonidega, mida saab täpsustada perearst.

Juurde saate lugeda kasutades otsingumootoreid ja otsida terminit: genitaalherpes.
Soovitused:
- kasutada kondoomi nii sageli, kui võimalik; kasutada vahokorra ajal libiaineid
- tõsta oma organismi immunsust ehk vastupanuvõimet: mitte töötada üle 8 tunni, magada 8 tundi, toituda ratsionaalselt, mitte suitsetada, hoida oma kehakaal normis, tegelda kehakultuuriga, tunda rõõmu tavalistest pisiasjadest, koguda infot haiguse kohta jpm.
- esialgu püüda ravida ägenemise episoode, nende sagedused meelde jättes või üles kirjutades
- kui GH hakkab korduma sageli, 1-2x kuus, siis peaks alustama pideva supressioonraviga
- intiimpesuks kasutada apteegi intiimpesugeele, mitte kahjustada nahapinda
Tänan teid minu töö tunnustamise eest.
G.Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893