m22rimine Yasminelle pillidega 20.12.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 21-aastane N ja olen 5 kuud tarvitanud Yasminelle pille. Eelmisel kuul unustasin paki kolmandal n2dalal yhe tableti v6tta, lugesin kasutusjuhendist, et sellisel juhul tuleb kohe alustada uue pakiga, ehk mitte j2tta tabletivaba n2dalat. Nii ma siis tegingi. Alustasin kohe esmasp2eval uue pakiga, kolmap2eval oleks pidanud menstruatsioon algama, kuid nagu ma aru sain, siis sellisel juhul (ilma tabletivaba n2dalata) menstruatsiooni ei tule. Minul aga hakkas see siiski, kyll v2iksema vereeritusega, lihtsalt m22rimine. Lugesin, et ka see on normaalne, aga nyyd olen juba uue pakiga kolmandal n2dalal ja veritsus pole ikka kuhugile kadunud. Kas nii pikk veritsus on normaalne? Sidemete ja pesukaitsete kandmisest on nahk h66rdunud ja vahel on valus isegi k6ndida. Kas ma peaksin l6petama pillide v6tmise v6i ootama j2rgmise menstruatsioonini? Viimane variant oleks p2ris ebameeldiv, kuna mul on see h66rdumine, pluss see k6ik pole suguelule eriti h2sti m6junud.

Sai kyll natuke segane jutt, aga ehk saate sotti.
Ette t2nades,

Triin
PS! Kena j6uluaega Teile!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Soovitaks teha tabletivaba nädala ja siis uuesti alustama skeemi järgi-. Sel ajal tuleb teil ikkgi menstruatsioon, sellega peate arvestama. Kui määrimine ei lõpe ka uue tsükli alustamisel peale vabat nädalat, siis peab kaaluma pillide vahetust. Esialgu paar kuud siiski jätkake samade pillide võtmist ja üritage pille mitte vahele jätta.Dr kadastik