kahtlane valu 13.12.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere mul on selline küsimus et olen 18 nädalat rase ja umbes kaks päeva on mul paremal alakõhus valu vahepeal läheb tugevamaks soojas olles kaob uuesti. Katsutes seda kohta on valus. Aga tee joomine leevendab ja soojas olemine ka . vahel kaob üldse ära. Enne rasedust valutasid tihti mul munasarjad kas see võib olla sellest tingitud või on asi milleski muus? Kõht ei valuta tervenisti ainult all paremal.Laps on aktiivne ja liigutab.Mida arvata ja kuhu siis pöörduda või äkki midagi mis leevendab seda

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Raseduse ajal on valud tingitud emaka sidemete venitumisest.emaka kasvamisest ja emaka ning emakamanuste vererohkusest.Kuna ilmselt lähete varsti oma günekoloogi vastuvõtule,sest 20 rasedusnädalal vaadatakse ultraheliga loote anatoomiat,siis rääkige kindlasti sellest valust ka arstile.Edu soovides,Maie Väli