sooviks saada nõu 27.11.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere. mul selline mure. mul on juba aasta olnud päevade ajal tugevad valud alakõhus ja urineerimine ning roojamine valulikud, ka mõned päevad enne ja peale menstruatsiooni. Viimase poole aasta jooksul on see nii süvenenud, et vetsus käimine lõppeb tavaliselt pisaratega valu tõttu. mul on valus istuda ja seda ka siis kui päevi ei ole. vahekorrad on valulikud, peaaegu võimatud. esineb pruunikat määrimist enne ja peale päevi mõned päevad.kahtlustan ise endometrioosi, aga viljatuse koha pealt ei oska öelda, pole küll viimased kuud kaitsevahendeid kasutanud aga rasedaks pole ka jäänud. neli kuud tagasi kohe vahekorra algusus lõi tugeva valu alakõhtu, seda oli ka varem juhtunud, aga nüüd ei möödunud see 15 minutiga nagu tavaliselt. valud olid nii tugevad et ei saanud liigutadagi ja sellele järgnes oksendamine, kokku kukkumine ja tumepruun voolus. järgmisel päeval sain oma naistearsti vastuvõttule, kes ütles et lihtsalt põletik ja kirjutas rohtu. ma olen selle murega tema poole pöördunud ka varem ja peale seda, aga ikka kirjutab vaid põletike rohte. kas see ongi tingitud siis põletikust ja endometrioos on välistatud või peaksin pöörduma teise arsti juurde. olen alles 20 aastane ja see mõjub vaimselt väga raskelt, sest kardan kogu aeg, et juhtub nagu 4 kuud tagasi ja ka valude vastu ei aita miski. olen ka sünnitanud, 16 aastaselt

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Teie kirja lugedes jääb ka minul kahtlus endometrioosile.Vähemalt kaebused on küll iseloomulikud.Kahjuks saab endometrioosi lõplikult diagnoosida laparoskoopia teel.Kui olete selle diagnostilise protseduuriga nõus,siis rääkige sellest oma naistearstile,kui aga usalduslikku suhet temaga ei ole,siis on ju alati võimalik arsti vahetada ja kuulda ära ka teise naistearsti arvamus.Edu soovides,Maie Väli