postinor-2 26.11.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20-aastane neiu, olen mitu aastat võtnud antibeebipille Jeanine, kuid sel sügisel otsustasin tervislikel põhjustel, et teen paarikuuse pausi. Kasutasime elukaaslasega kondoomi, eelmisel nädalal juhtus meil aga õnnetus, seetõttu olin sunnitud võtma Postinori (see oli kohe pärast menstratsiooni, tsükli 8. päeval), tabletid võtsin sisse paar tundi pärast õnnetust, tsükli 13. päeval hakkas aga suhteliselt tugev verejooks, mis on ilmselt tavaline pärast Postinori võtmist (tegelik menstruatsioon oleks alles paari nädala pärast pidanud hakkama). Nüüd tahaksin aga uuesti antibeebipille võtma hakata, seetõttu sooviksingi teada, millal oleks nende võtmist soovitatav alustada. Kas siis, kui praegune vaheverejooks (Postinorist tingitud) on möödas ning uus nö pärismenstruatsioon algab? Olen väga mures ka praeguse verejooksu pärast, kuna see on päris tugev juba kaks päeva olnud, aga väga loodan, et see on tavaline Postinori puhul.

Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Neiu!
Teil on õigus, reeglina tekib SOS pillide kasutamisel m tsükli häire tüüpi veritsus.
Kui alustada uuesti antibeebipillidega, siis peab rasedus olema välistatud ja peaks ära ootama menstruatsiooni.
Õige oleks teha rasedusteste kord nädalas hommikusest uriinist.
Kui te ei suitseta ja soovite rasedusest hoiduda, on arukam kasutada kindlamaid meetodeid: madaladoosilised uuemad antibeebipillid, EVRA plaastrid, Nuvaring.
Verejooks on tugevam suure tõenäosusega seetõttu, et te ei tarvitanud antibeebipille sügisest. Kombineeritud kontratseptiivide üheks positiivsetest toimetest on vereerituse vähenemine. Seda siis, kui sugulisel teel levivad suguhaigsed ja sugulisel teel levivad inektsioonid on välistatud.
Alati võite pöörduda noorte nõustamise keskustesse www.amor.ee
G.Litter, naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt
Palun vabandust hilisema vastuse pärast portaali tehnilistel põhjustel.
Saate juurde lugeda:
http://www.apollo.ee/product.php/0761893