mensese edasilükkamine 05.11.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Plaanis sõita järgmise nädala lõpus soojale maale.Probleem selles,et menses juba mitu aastat ebakorrapärane, küll 40-80 päevased vahed. Praegu 48 päevane vahe,kas peaksin igaks juhuks hakkama võtma antibeebi pille. Olen 48 aastane, viimane põhjalik gün. kontroll ja mammograafia oli veebruaris, põen ka kõrgvererõhu tõbe. Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tegemist on üleminekuperioodiga, millal on üheks sümptomiks menstruaaltsükli häired. Lugege juurde www.menopaus.info
Rasestumine loomulikul teel on võimatu. Antibeebipille ei vaja te kindlasti. Kui väga kardate rasedust, siis kasutage apteegi käsimüügist Pharmatex ühekordseid kreeme või kondoome. Lätis, Leedus, Venemaal on saadavad väga head Pharmatex tampoonid raseduse vastu 24-tunnise toimega.

Jääge ootama mammograafia sõeluuringu kutset www.cancer.ee, 50-65
http://www.cancer.ee/?op=body&id=97&art=26
Koos vastuse koopiaga pöörduge alati naistearstile onkoloogilisse kontrolli.

Kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad seni, kuni m-d kestavad. Keskmiselt lõppevad m-d 51-aastaselt. Muutused on juba 8 aastat enne. Kui m-n ei ole tulnud 1 aasta jooksul, siis loetakse seda elu viimaseks.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt