Soov jääda lapseootele 15.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peaaegu aasta tagasi käisin günekoloogilisel läbivaatusel ja tehti ka PAP test. Vastuseks miskit seoses ASCUSega ja saadeti igaks juhuks ka kolposkoopiasse ning ka sealt tuli vastuseks emakakaela rakuline muutus kergem vorm. Edaspidi soovitati kord aastas kontrollis käia, kuna olen 30 aastane, siis arvas arst, et see võib vabalt ise taanduda.
Nüüd aga meil on tekkinud soov peret suurendada. Kas peaksin ennem kindlasti kontrollis ära käima? Või ei takista see rasestumist ega sea seda ka kuidagi ohtu?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Suure tõenäosusega on rakuline muutus taandunud iseenesest, kuid ikkagi soovitaks teha veelkord PAP test, et rahulikult mõelda rasestumisele.Dr kadastik