Probleem menstruatsiooniga. 14.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ma olen juba ~2 aastat järjest võtnud Logesti antibeebipille, Augusti kuus jätsin aga ühe karbi vahele. Üldiselt on mul tänu tablettidele menstruatsioonitsükkel täiesti paigas, kuid pärast seda kui kuu aega tablette ei võtnud, jäi ka menstruatsioon ära (septembris). Tegin igaks juhuks 2 rasedustesti ka, need olid negatiivsed. Septembri keskel, pärast seda, kui menstruatsioon oleks pidanud ära olema, hakkasin uuesti tablette võtma. Järgmisel kuul (oktoobris) hakkaski menstruatsioon nii, nagu pidi, kuid esimesel päeval tuli ved rohkem, kui tavaliselt ning ka kõht valutas rohkem kui tavaliselt. Kui tualetis käisin, tuli tupest nahatüki sarnane moodustis. ~2 ruutsentimeetrine. Selline tunne, nagu oleks tupeseinast osa nahka ära tulnud. Mul pole mitte midagi sellist varem juhtunud. Panin kohe ka naistearsti juurde aja kinni, kuid see on alles novembri alguses. Kas äkki oleks vaja kiiremini arsti juurde minna?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! See on üsna normaalne vastusreaktsioon.Emaka limaskest oli paksem,sest septembris ju menstruatsiooni ei olnud.See 2 ruutsentimeetrine tükk oli emaka limaskest,mitte tupeseina nahk.Edu soovides,Maie Väli