Soov saada emmeks 07.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu mure seisneb selles, et rasedus on katkenud 2 korda, esimene kord 2007 juunis (6 nädalat), teine kord selle aasta augustis (8 nädalat). Peale esimest katkemist ei tehtud uuringuid. Peale teist katkemist, kirjutas günekoloog rasedusvastased tabletid neljaks kuuks ja sealt edasi 2 kuud foolhapet ja siis võib uuesti üritama hakata. Uuringute koha pealt soovitas elukaaslasel teha sperma uuringud, minul tehti vereproovid.

Perearst soovitas minna teie vastuvõtule (aja sain alles 17 detsember). Milliseid uuringuid soovitate teie ja kui palju need maksma võivad minna? Ei tahaks oodata detsembrini ja mõtlen, et ehk tuleksin teie tasulisele vastuvõtule.

(Eelmise aasta aprillis diagnoositi kilpnäärme autoimmuunne düreoidiit,arst soovitas käia iga aasta kontrollis.)

Ette tänades,
....

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuna Teile kirjutati välja neljaks kuuks rasedusvastased tabletid,siis ei ole mõtet analüüse ravi foonil teha.Seega 17.detsember sobib suurepäraselt.Oma raha eest ei ole mõtet analüüse teha,sest neid tuleb teha piisavalt palju.Kindlasti kontrollin ka kilpnäärme funktsiooni.Tervitades,Maie Väli