endometrioos ja uriinipidamatus 23.09.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 37a. naine, mul on endometrioos ja viimasel ajal vaevab mind ka uriinipidamatus siis kui haevastan, köhin või batuudi peal ei saa üldse hüppata. On olnud ka varem mitmel korral põiepõletikud ja varasemas eas neeruvaagana põletikud. Kas need kaks haigust võiks olla kuidagi seotud, et kas endometrioosist tulenevat võib ka urineerimisel probleem tekkida?
Kas uriini pidamatust saab ravida või aitab ainult operatsioon? Kas teie vastuvõtule peab olema ka perearsti saatekiri?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tõenäoliset on teil tegemist stressinkontinentsuega, mis on tigitud kusiti nõrkusest. Endometrioos ei ole seotud selle probleemiga. Kergemate vomide korral soovitan teha tupelihaste pingutavaid harjutusi. Oluline on ka kõhulihaste treening. Sobilik sportlik tegevus on Pilatese treening. Aeroobika teile ei sobi. Võimlemisharjutuste kohta infot saate ka www.kuivaks.ee portaalist. Minu vastuvõtud toimuvad neljapäeviti Tartu Naistekliinikus Lossi 36 etteregistreerimisega tel 7319100. Ja kolmapäeviti Elite erakliinikus Sangla 63, tel 7409930. Saatekiri pole vajalik. Kui tulete vastuvõtule, siis paluksin tulla täispõiega! Dr Kadastik