Punetus 09.09.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olen 40 a naine.Peale vahekorda tekkis punetus ja sügelus algul oli voolus limane nüüd tükiline.Arsti juurde saan alles nov.lõpus.Kas oskate öelda nende sümptomite järgi millega on tegemist trihhomonoosi või mõne muu haigusega?Kas ka partner peaks arsti poole pöörduma.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui voolus on tükiline ja sügeleb, siis suure tõenäosusega on tegemist tupe seenega. Kindlasti minge arsti juurdeanaklüüsideks. Esialgu aga soovbitaks apteegist osta retseptivabalt klotrimazol salv.. Määrida seda tupppe ja pisut väljast kui seal on ka sügelust 1-2 korda päevas. Kui mehel kaebusi poole, siis esialgu ei pea arsti poole pöörduma. Dr Kadastik