Kui käin tualetis 31.07.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline probleem, kui käin tualetis (pissima), siis tunnen nagu orgazmi (sarnane kliitori orgazmiga). See juba toimub kas nädalat. Esialgu oli ka natukene verd. Aga valus ei ole. Praegu ka lihtsalt istudes tunnen ebamugavust, nagu just olin vahekorras.
Mis see on?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugpeetud Küsija!
Unustasite kirjutada oma vanuse ja eelneva sünnitusabi anamneesi või eelnevad rasedused, kui neid on olnud.
Tegemist on füsioloogilise protsessiga. Olete tubli, et olete kogenud kliitori stimuleerimisel tekkinud orgasmi. Mõned patsiendid on kirjeldanud, et täitunud põiega on ka tupe ja G-punkti orgasmid tugevamad.
See on hea, et orgasmid on tajutavad. Paljudel on see probleemiks.
Soovitused:
-kasutage intiimhügieeniks apteegi intiimpesugeeli Lactacyd 2 x ööpäevas
-peske intiimpiirkonda jaheda (külma) veega
-ebamugavuse korral ostke apteegi käsimüügist Klotrimasool kreem ja määrige seda nii tupe esikule kui ka kliitori ja ureetra piirkonda
-kui veritsus ja ebamugavustunne püsib, siis broneerige plaaniline aeg oma perearstile uriini analüüsi kontrolliks
-kui ka korras uriini analüüsi korral jäävad kaebused, mis häirivad teie elukvaliteeti, siis pöörduge plaanilises korras naistearstile
-kas vajate ka soovimatust rasedusest hoidumise nõustamist?
G.Litter, www.naistearst.ee