laparaskoopiline operatsioon 15.07.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Aprillis oli tsüsti laparoskoopiline operatsioon. Peale operatsiooni olin nädalaega haiguslehel kuna oli suur valu kõhus. Ühel tuttaval oli samasugune operatsioon, kuid sai juba tööle naasta 2 päeva pärast ja ei olnud mingisuguseid hädasid. Samuti arme ei olnud. Auk oli lõigatud täpselt naba piirkonda. Minul aga arm on nabast allapoole 2 cm, mis peale niitide eemaldamist läks laiali ja nii ta siis kasvas kinni. Jäi kole lai arm. Opi läbiviinud arst ütles, et teistmoodi ei saanud lõigata, et nii oli õige. Lootsin, et pääsen armideta. Lugesin, et aparaadi jaoks lõigatakse 1cm auk nabaauku. Kas on ikka nii?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie küsimused ja mured on kosmeetilist laadi.
Teil on opereeritud munasarja (healoomuline)kasvaja -tsüstoom.
Mis on teile tähtsaim, kas elada koos kasvajaga ja oodata kuni ta hävitab munasarja koe või läbida operatsioon koos sellest tulenevate kõrvaltoimetega ja elada ilma kasvajata?
Kaht ühesugust inimest ja kaht ühesugust operatsiooni ei ole olemas. Iga kirurg teeb hetkel parima võimalikest.
Jääb üle vaid öelda, et arstiabi ei ole kohustuslik.
Kui see mure halvendab teie elukvaliteeti ja olete piisavalt maksujõuline, siis pöörduge plastilise kirurgi (ilukirurgi) poole.
Kasutakse lauset, mis ei pruugi meeldida: "Kirurgi töö on tellija materjalist".
Vahel ei õnnestugi operatsioone laparoskoopiliselt jätkata ja tuleb elulistel näidustustel teha kas ristilõige (kergemal juhul) või pikilõige (raskemal juhul).
G.Litter, www.naistearst.ee, Pärnust