valulikkus vahekorras olles 16.06.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 21aastane.Ja mure on jårgmine.

Vahekorras olles, umbes 5cm sygavusel tuppes, kui mees siseneb, tekib vÃ¥ga suur valu,ainult teatud koha juures, just kui midagi høøruks Ã¥ra ja peale vahekorda see valu kestab mitu tundi vÃ¥ga tugevalt, tihti on ka valus istuda peale seda ning jÃ¥rgnevad pÃ¥evad on lihtsalt nørgem kipitav valu. Samas kasutame libestusgeeli. Proovisin ka Femigel´i, mis tegi asja natukene paremaks. Muidu kui vahekorras pole nt nÃ¥dal aega olnud,siis valu kaob tÃ¥iesti ja tuleb tagasi taas jÃ¥rgmise vahekorraga. Hakkasin muretsema ja katsusin ennast seest siis, tundsin sørmega yhte suurt vistrikku,kørgemat kohta, 5cm sygavusel, umbes 4-5mm lÃ¥bimøøduga,katsudes see vistrik valus ei ole. Nyyd kardan,et tegemist vøib olla mingi moodustise vøi hullema asjaga, mis vahekorra ajal høøruda saab ja valutama hakkab. Vøib-olla ei tohiks yldse vahekorras olla. Samas viibin vÃ¥lismaal ja ei oska midagi ette ka vøtta.

Minu eelnevad kontrollid ja haigused: PAP analyys tehti viimati eelmise aasta augusti alguses ja see on alati korras olnud.Samuti oli ka klamydioosi ravi aasta alguses, selle jårelkontrollil oli køik korras..viimane tavakontroll ilma PAP testita oli veebruaris, kus oli samuti køik korras.Ning pillide vøtmist alustasin esmakordselt mårtsis.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Vastus on tüüpiline: broneerige aeg naistearstile. Vajalik on diagnoosi täpsustamiseks günekoloogiline kontroll.
Vahel on tegemist healoomuliste tupe tsüstidega.
Kui on tegemist tupe põletikega, siis vajavad need ravi.
Antibeebipillide tarvitajatel esineb sagedamini tupekuivust, tupeseene ägenemist jm.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt