vähese verega menstruatsioon 12.06.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
olen 34a .Rasedusest hoidumiseks kasutame kondoome.Siiani on päevad olnud korrapärased ja rohke vere ja kõhuvaludega.Viimased päevad hakkasid õigel ajal ja kestsid seitse päeva aga väga vähese verega ja mingisugusest kõhuvalustki polnud märki.Millest selline muutus tingitud võib olla?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Väike võimalus on ,et tegemist on rasedusega, tehke test!. Suurema tõenäosusega on tegemist lihtsalt erineva hulga hormooni eritumisega selle tsükli ajal. Tsüklit võivad mõjutada ka palju muud(suguelu ise, vanus jne).- Dr Kadastik