Ovulatsiooni aeg 10.06.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 25a. Seljataga üks omal tahtel tabletiabort ning eelmise aasta novembris peetumine. Nüüd olen pool aastat taas üritanud rasestuda (viimsastel kuudel Estrofemi ja Duphastoni abiga.
Küsimus seiseb aga selles, et määran ovulatsiooni aega basaali ja ov testidega ning viimased ovulatsioonid olen ka ise ära tundnud (Esrtofemi mõjul ja valude näol). Nimelt toimub esimene basaali tõus 15 päeva enne päevi 0,2 kraadi
Valud on 14 päeva enne päevi ja basaali temperatuur tõuseb samal hommikul veel 0,2 kraadi. Lisaks näitab OV test samal päeval (14päeva enne päevi) postiivset tulemust.
OV testi juhendit lugedes selgub nagu ovulatsioon peaks nüüd alles 2 päeva jooksul toimuma aga basaal ju siis juba kaks päeva järjest tõusnud ning valud samal päeval.

Loodan, et saite minu segasest jutust aru. Kuid selgusetuks jääb tegelik ovulatsiooni aeg.

Ette tänades,
N25

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Olete end piisavalt kraadinud ja testinud.Nüüd aitab,muidu ei jäägi sugueluks aega.Lähtuge ovulatsioonitestist,mis muutus positiivseks 14 päeva enne oodatavat menstruatsiooni.See tähendab,et hüpofüüsi eessagara LH (luteiniseeriva hormooni)tõusu tulemusena stimuleeritakse munasarjades progesterooni nivoo tõusu,mistõttu tõuseb ka basaaltemperatuur.Seega m.tsükli 14. ja 15 päev peaksid olema Teie jaoks kõige viljakam aeg.Edu soovides,Maie Väli