Mida kasutada ristiku preparaadile lisaks ? 20.05.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 48 aastane ja viimane menstruatsioon oli 2 aastat tagasi. Olen vaevuste vältimiseks kasutanud algul väga edukalt Klimakt-Heeli. Ühe aasta jooksul kasutasin Menopacei, kuid viimasel ajal juhtus kuidagi nii, et päeva esimesel poolel olin ilma vaevusteta ja peale preparaadi võtmist algasid üsna pea ja tihti kuumad hood. Seepärast vahetasingi kuu aega tagasi eelmise preparaadi Rotklee+Soja vastu. Tunnen ennast nüüd tunduvalt paremini, kuigi kuumahoogusid esineb, aga üsna harva.
Minu küsimus Teile on, et mida peaksin sellele preparaadile lisaks võtma selles mõttes, et Menopace sisaldas hulganisti mineraale, vitamiine ja bioflavonoide, mida ilmselt ristiku preparaat ei sisalda ? Elan üldiselt tervislikult, pikkus 168, kaal 60 kg, kaldun rohkem taimetoitlusele, kuid mitte päris. Mul puudub sapipõis ja mul on operatsiooni teel korrigeeritud anomaalne neer (Fraley sündroom), kuid ma toitun nii, et tervisele söögi ja joogiga probleeme ei tekita.
Olen ka sportlik ja liigun palju.
Palun andke nõu, kuidas oma tervist rohkem toetada ja ka ennetada ohtusid, mis seoses eaga võivad tekkida.
Tänan Teid !

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks PIIMAX preparaati, milles on rohkelt mineraale(küsige apteegist. Lisaks opeaksite sööma Calcium preparaati. DR Kadastik