jeanine 15.04.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 41 aastane, arst kirjutas välja Jeanine. Hakkasin seda võtma menstruatsiooni esimesel päeval nagu vaja. Alguses oli verejooks väga väike, kuuendal päeval tekkis suurem verejooks, mis on nüüd olnud juba teist nädalat. Pakk hakkab lõppema- mida teha, kas lõpetada tablettide võtmine kohe või lõpetada pakk ja pidada 7 päevane vahe ja alustada uue paki võtmist. Palun abi, kuna hakkasin tablette ainult sellepärast võtma, et päevi edasi lükata, kuna on tulemas tähtsad võistlused.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
On teada, et ei ole mõtet hakata antibeebipille ainult seepärast võtma, et "päevi edasi lükata". Need, kes tarvitavad antibeebipille, siis on lihtne: ei tehta 7-päevast pausi. Kuid need, kes alles alustavad, siis on ju teada, et reeglina tekivad kõrvalnähud, mis hoopiski vähendavad elukvaliteeti.
Üle 35-aastastele suitsetavatele naistele on keelatud ordineerida antibeebipille.
Mittesuitsetajatele sünnitanud naistele pakutakse sterilisatsiooni, mis Eestis on lubatud alates 35. eluaastast.
Kui Te talute oma olukorda, siis jätkake pillide võtmist seni, kuni "on vaja". Siis lõpetage.
On selge, et tegemist on menstruaaltsükli häirega ja vaheveritsustega.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt