SUUR HIRM EMAKAKAELA VÄHI EES. 09.04.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE KALLIS TOHTER. OLEN ÜHEKORRA TEID JUBA TÜLITANUD NENDE KÜSIMUSTEGA . OLEN 39 AASTANE NAINE JA SÜDA VALUTAB OMA TERVISE PÄRAST.VÕIBOLLA ASI EI OLEGI NII HULL JA KÕIGILE SAAB LAHENDUSE. ALGUS SAI SELLEST ET LÄKSIN MEIE VÄIKELINNA NAISTE ARSTI JUURDE.SEE OLI 2007 AASTA JUULI KUUS.LÄKSIN LIHTSALT ET ENNAST KONDROLLIDA LASTA.VANUS KA JUBA SELLINE ET TULEB TEHA ÄRA NEED PAP TESTID JA SINNA JUURDE KUULUV. VIIMATI SAI KÄIDUD UMBES VIIS AASTAT TAGASI.SIIS OLI KÕIK KORRAS.OOTASIN NÜÜD SIIS OMA VASTUSEID.PROOVID SAADETAKSE ARVATAVASTI KUSKILE MUJALE SEST VASTUSTE OOTAMINE VÕTAB AEGA .LÕPUKS JÕUDSID,EI OLNUD MUUD KUI ARST ÜTLES ,ET ON PÕLETIK JA SEE TULEB VÄLJA RAVIDA.TEHTI KA ULTRAHELI UURING.KÕIK OLI KORRAS.AINULT ET VASAK MUNASARI ON NATUKE SUUREM KUI PAREM,KUID SIISKI MÕÕDUS.MA EI TEA KAS NII PEABKI OLEMA.ARST ÜTLES ET KÕIK ON KRRAS.RAVI PÕLETIK VÄLJA JA TULE UUESTI KUUE KUU PÄRAST.ST.SIIS JUBA UUESTI 2008 AASTA JAANUARIS.ARST VAATAS UUESTI ÜLE KATSUS KÕHTU JA VÕTTIS UUED PROOVID.ARVATAVASTI AVASTAS MUUTUSI EMAKA KAELAL. JÄLLE TULI OODATA.PANIN UUE AJA VEEBRUARIKS. TULID VASTUSED MIS EI OLNUD ERITI HEAD.ARST ÜTLES ET ÄRGE NÜÜD NARVEERIGE ,ET ON KÜLL MUUTUSI EMAKA KAELA PEAL.AGA TA TEEB SAATEKIRJA TARTUSSE.ET SELLELE SELGUST SAADA TEEVAD TARTU ARSTID KÕIK PROOVID MIDA VAJA ET ENNETADA EMAKAKAELA VÄHKI.ULTRAHELI TEGI SAMUTI UUESTI,SEE EI NÄITANUD MIDAGI.VÕTSIN OMA SAATEKIRJA ,TULIN ÄRA KOJU JA HAKKASIN SAATEKIRJA UURIMA.SEAL SEISIS UMBES NII,ET MINGI DÜSPLAASIA ,SIIS EDASI VEEL,ET ALGUL OLI2007 AASTAL LSIL JA HILJEM,HSIL. SIIS VEEL PAP NEGATIIVNE,CIN II,UH-ILMA PATOLOOGILISE LEIUTA. ANDKE TÕESTI ANDEKS ET KIRJUTASIN NEID TERMINEID NII MOODI. LUGU LÄHEB KÜLL PIKAKS KUID KUULAKE MIND SIISKI ÄRA. LOODAN MUIDUGI ET VASTATE MULLE PANIN SIIS TARTUSSE AJA KINNI,LÄKS JÄLLE AEGA JA MINA MUUDKUI NARVEERISIN.EIOLE JU ENNE SELLISES MAJAS KÄINUD.JUBA SEE SÕNA ONKOLOOGIA AJAB JUDINAD PEALE.KÄISIN SIIS LÕPUKS TARTUS ÄRA.SEE OLI 28 MARTSIL. VAADATI EMAKAKAELA SUURENDUSEGA,JUBA PALJA SILMAGA VAADATES ,ÜTLES ARST,ET MIDAGI ON .VÕTTIS KOEPROOVI TÜKKE UURINGUKS.SIIS TEHTI VEEL VEREPROOVI. OLIN KÕIK SELLE AJA RAHULIK .KUULASIN MIS ARST RÄÄKIS JA RAHUSTAS MIND.ET OLGE RAHULIK ARGE PABISTAGE.NÜÜD OOTAN NAGU SURMAMÕISTETU OMA OTSUST. INIMANE JU MÕTLEB ALATI JU KÕIGE HULLEMAT.TAHTSIN VEEL KÜSIDA ET PÄEVAD ON MUL ALATI REGULAARSELT KÄINUD JA PROBLEEME EI OLE MUL ALUMISE OTSAGA OLNUD.OLEN SUNNITANUD KAKS LAST.SUITSU EI TEE. ABIKAASA ON MUL ÜKS JA AINUS.NOORES EAS EI OLE KAH LAIA ELU ELANUD. ABIELLUSIN 23 AASTASELT.ENNE SEDA SAI KÕVASTI SPORTI TEHTUD EI OLNUD AEGAGI POISTE JAOKS.PEREKONNAS EI OLE NAGU KUULNUD ET VÄHKI OLEKS OLNUD.AH JA MUL JÄI POOLELI SEE PÄEVADE JUTT.KUUPUHASTUS PIDI ALGAMA MUL 30MÄRTSIL AGA ARSTI JUURES KÄIES KUI NEED KOE PROOVID VÕETI HAKKAS 29MÄRTSIL JA ARVATAVASTI HAKKASID KA PÄEVAD.KUUPUHASTUS KESTAB MUL TAVALISELT 6-7 PÄEVA.NÜÜD LÕPPESID NAD JUBA 2,3 APRILLIL.JA NÜÜD AVASTASIN ET EILE ÕHTUL ST.8.APRILLIL WC KÄIES TULEB MINGIT PRUUNI VEDELIKKU.HASTI NATUKENE MÄÄRIB. KAS OSKETE MULLE ÖELDA ET KAS SEE ON TINGITUD SELLEST MIS MUL LEITI EMAKA KAELA PEALT VÕI ON SEE LIHTSALT PEALE SELLE KOE PROOVI VÕTMIST.KÕHT OTSESELT EI VALUTA.KUD PAKITSEB NATUKE.NÜÜD VIST SAIN KÕIK KIRJA MIS MIND ON VAEVANUD.SUUR TÄNU ET LEIATE AEGA MU MURET LUGEDA. VABANDAGE VEEL KORRA. KAS EI OLE KUIDAGI VAREM VÕIMALIK OMA PROOVIDE VASTUSEID TEADA.KAS OSKATE ÖELDA SELLE KOHTA MIDAGI.KÄISIN TARTUS PROOVE ANDMAS,JA KUI KAUA PROOVIDE TEGEMISEKS AEGA LÄHEB. ETTE TÄNADES MONIKA.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Monika! Palun kirjutage mulle e-mail maie.vali@kliinikum.ee ja lisaks nimele ka perekonnanimi ning isikukood.Ja millisel kuupäeval Tartus need analüüsid võeti.Ainult siis saan ma neid vastuseid näha ja kommenteerda.Eelpool toodud lühendid tähendavad:
LSIL kerged rakumuutused,mille on tihtipeale esile kutsunud HPV ehk inimese papilloomviirus.Naine jääb jälgimisele ja 50-90% muutub tagasi normaalseks.
HSIL -rakkudes keskmised kuni rasked muutused,mida peetakse vähieelseks seisundiks.Neid muutusi võib samuti esile kutsuda HPV.
CIN II tservikaalne intraepiteliaalne neoplaasia.
Kas teile on tehtud juba kolposkoopia ja biopsia emakakaelalt? edu soovides,Maie Väli