Määriv voolus 12.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minu mure seisneb selles. Üle kuu aja tagasi katkestasin ma raseduse. Ilmnes et mul oli tupes põletik ja arst kirjutas mulle välja tupekuule, teisel kautamise päeval tuli tupest verist voolust. Üx päev eam voolust polnud ning järgmisel päeval olid mul alakõhus valud ning tekkis uuesti verine voolus, kuid seekord tugevam, arvasin et käes on menstruatsioon ( kuna abordist oli kuu aega möödas), ning hakkasin tarvitama Femodeni rasestumisvastaseid tablette. Kuid sellist vere eritust nagu mul ennemalt menstruatsiooni ajal ei tekkinudki, kui määriv(verine) voolus kestis edasi ega lõppegi. Nüüdseks on see kestnud juba 20 päeva? kas on viga tablettides või milleski muus? Mida teha?

Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvan,et peaksite siiski pöörduma günekoloogi poole ja alles siis saab midagi öelda. Tegemist võib olla põletikuga või hoopis määrimine tablettidest. Vahel esimesel kuul organism harjub pillidega ja annab määrimist,hiljem see kaob ära. Kindlasti peab teid läbivaatama.