IUI protseduur 24.03.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen äkitselt saanud 39 aastat vanaks. Õiget inimest pole enda kõrvale leidnud ja nii on pere jäänud seni loomata. Nüüd aga annab sisemine kell endast aina valjemalt märku.
Uurimise tulemusena avastasin sellise võimaluse nagu IUI. Ettekujutus on olemas, kuidas see toimub, olen infot leidnud ka siitsamast portaalist. Siiski on mitmeid küsimusi.
Kas on mingeid vastunäidustusi selle meetodi kasutamiseks?
Lugesin, et üldine rasestumise% sellel meetodil on ca 15%. Kui palju võiks see olla arvestades minu vanust? Kas üldse on mõtet proovida?
Kas IUI-le eelnevad uuringud ja mingid ravimikuurid?
Kuidas alustada protsessi ning millise summaga peaks arvestama?
Tänan vastuse eest juba ette!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. IUI läbiviimise eelselt teostatakse teatud analüüsid põletikele ja vajadusel hormonaalsed uuringud. Enne protseduuri reeglina ordineeritakse teatud hormoonid, mis kindlustavad ovulatsiooni tekke. Doonorspermaga protseduur maksab Tartu Naistekliinikus 2500EEK. Antud teie vanus ei ole vastunäidustatud IUI-ks, eelduseks peavad olema munajuhad läbitavad.Seda täpsustatakse enne protsduuri. Protseduurileelselt registreeruge tel 7319100 (Dr .Ehrenberg või Dr. Sekavin). Kõike head soovides Dr Kadastik