küsimus analüüsi tulemuste ja rasestumise kohta 16.03.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp.Galina Litter!
Olen 31 a naisterahvas. Olen üritanud rasestuda 1,5 aastat. Siiani on günekoloogilistel läbivaatlustel kõik korras olnud. Viimasel arsti külastusel täheldas arst muutusi amakas. Võeti ka analüüsid. N.n. "kasvajaanalüüsi" näit oli 24. Norm pidi vist 16 olema, kui ma õigesti arsti jutust aru sain. Seega arst ütles, et midagi väga hullu ei pidanud olema. Samas palus mul paari kuu pärast (tsükli 3. päeval) tagasi tulla, et teha uuringud (kui ma ei eksi, siis munasarjade uuringud).
KÜSIMUSED:Millised võivad olla need muutused emakas?
Millest võib olla analüüsi näit suurenenud?
Kas mul on põhjust muret tunda? Lisaks soovin ikka endiselt rasestuda. Kas on mõistlik edasi proovida?
Ehk tekib rasestumisega suuremaid riske?
Küsin, kuna tunnen, et ei oska enam teadmatusest ja võibolla ka hirmust need kaks kuud kuni järgmise arsti visiidini kuidagi toimida. Tänan Teid ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Ei ole võimalik aru saada, milliset analüüsist on jutt.
Paluge oma 2007-2008 võetud günekoloogiliste analüüside koopiad oma kätte ja tulge kolmapäeviti tasulisele vastuvõtule. Helistage 14-15 tööpäeviti aja broneerimiseks. Vajate nõustamist, selgitusi ja rahustamist.
Unustasite kirjutada oma rasedusanamneesi.
Soovitav oleks viimase vereanalüüsi ja veresuhkru analüüsi koopia perearstilt.
Lisaks veregrupi ja reesuskuuluvuse koopia.
Kahjuks ei ole võimalik nii väheste andmete põhjal midagi "ennustada".
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt