Papiloom häbemel? 12.03.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr. G.Litter
Minu mure seisneb selles,et avastasin häbemel vähem kui kuu aega tagasi sellise paari mm läbimõõduga nahapinnast kõrgema punnikese. Käisin oma günekoloogil ka, kuid siis ei olnud seda veel avastanud. Nüüd vahepeal ei pööranud sellele tähelepanu,kuna ei tekitanud see probleeme.Värvuselt on see punn/näsa punane ja katsudes valulik. Arstil käies võeti ka PAP -analüüs,ureaplasma ja vist veel midagi.Täpselt ei tea,aga avastati bakteriaalne vaginoos, mis oli ka põhjus arsti poole pöördumiseks.Sellele BV sain ka ravi ja tundub,et ravui aitas.
Tean ,et niimoodi ainult kirjelduse järgi on raske diagnoosi panna,kuid äkki oskate aimata millega siiski tegu võib olla selle katsudes valuliku pisikese punniga? Kas võib olla papiloom?Ja mis on ravi sellisel juhul või kas seda eemaldatakse ka kirurgiliselt? Pöördun kindlasti uuesti günekoloogile,kuid kohe menses algamas ja pean nüüd natuke ootama.
Suguhaigustest on põetud umbes 8 aastat tagasi kondüloomid. On olnud ka ureaplasma,kuid seda vist ei liigitata suguhaiguste alla.Teise lapse sünnitasin peaaegu aasta tagasi.Rasedusest hoidumiseks on vaskspiraal.Vanus on 28 aastat.
Suur tänu ette vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Suure tõenäosusega on tegemist kondüloomiga (näsa). Raviks on retseptiravim Aldara kreem. Väga suured kondüloomid eemaldatakse kirurgiliselt.
Kui Teil on kondüloomid varem olnud, siis on kindel, et see viirusnakkus kordub.
Vaskspiraaliga tuleb kord kahe aasta jooksul kontrollida hemoglobiini sisladus vereanalüüsis juhul, kui Te ei suitseta. Suitsetajatel on objektiivne näitaja vaid ferritiin. Vaskspiraaliga pikeneb menstruatsiooni päevade arv ja menstruatsioonid muutuvad vererohkemaks. Sagedamini ägeneb bakteriaalne vaginoos spiraalidega naistel.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt